Застосування

Сьогодні основними джерелами лецитину є: яєчний жовток, соя, насіння соняшнику. У промислових масштабах лецитин отримують з сої, його називають - соєвий лецитин, рідше з соняшнику, він дорожче у виробництві. Яєчний лецитин теж виробляють, але він незрівнянно дорогий.

Завдяки своїм антиоксидантним і емульгуючими властивостям лецитин знайшов широке застосування у фармацевтичній, косметичній, хімічній і харчовій промисловостях.

Склад (добавка, БАД)

Саме в фосфолипидах, яких в лецитині найбільше, полягає основна користь лецитину для людського організму. У складі лецитину міститься суміш з чотирьох основних фосфоліпідів:

  • Фосфатидилхолін: Основний фосфолипид лецитину, на нього припадає близько 30% від всієї маси фосфоліпідів лецитину. Молекули клітинних мембран нашого організму складаються переважно з цього ліпіду.
  • Фосфатіділетаноламін: Этого липида в смеси около 20%.
  • Фосфатидилинозитол: Составляет 15-18% от всей массы фосфолипидов.
  • Фосфатидилсерин: Его в смеси меньше всего - 3%.

Лецитин - це широке визначення, "лецитином" можуть називати суміш фосфоліпідів або окремо фосфатидилхолин. У літературі лецитин і фосфатидилхолін це слова синоніми.

Користь лецитину для організму

Фосфоліпіди беруть участь майже у всіх біохімічних процесах людського організму, але найбільше вони задіяні у формуванні структур клітинних мембран - роблять мембрану клітини рухомий, еластичною і проникною. Клітинна мембрана на 50% складається з фосфоліпідів. Хімічні властивості фосфоліпідів визначають основні властивості мембран.

Мембрани це не тільки "оболонки", які відокремлюють вміст одних наших клітин від інших, в них знаходяться численні ферменти, і протікають складні, життєво важливі процеси метаболізму. Мембрани забезпечують взаємодію вмісту клітини і зовнішнього середовища. Наприклад, ліпідна складова мембрани здійснює крізь неї транспорт води, поживних речовин, гормонів, кисню, а також виводить з клітки продукти життєдіяльності.

Скільки і як приймати лецитин?

Все дуже просто. Цю інформацію шукайте на зворотному боці вашого товару.

Дозування для дорослих

Орієнтовна дозування лецитину для дорослої здорової людини, чоловіки і жінки, становить близько 5 - 10 г. При захворюваннях печінки дозування може бути збільшена за рекомендацією лікаря. З обережністю приймати і узгодити з лікарем, людям з жовчнокам'яну хворобу.

Дозування для дітей

Від 1 року до 12 років - 1/3 від дорослої порції. Для дітей старшого віку - від 3 до 5 г лецитину. Дітям, особливо хлопчикам, рекомендується лецитин соняшнику. Так як в лецитині можуть міститися слідові кількості фітоестрогенів. Якщо вже купили соєвий, не страшно. Ця інформація, за останніми даними, перебільшена. Та й способи очищення лецитину з роками вдосконалюються. Але беручи до уваги, що 1 г фосфатидилхолина гранульованого лецитину з насіння соняшнику коштує як їх же лецитин із сої, то перевагу варто віддати соняшниковій.

Лецитин в капсулах. Лецитин в гранулах. Рідкий лецитин. Який вибрати?

По-перше, очевидно, що гранули виходять дешевше, ніж лецитин в капсулах. По-друге, в розсипчастою лецитині активних речовин міститься більше. Гранульований лецитин, незалежно від походження, містить 50-60% фосфоліпідів і 23-25% фосфатидилхоліну від лецитину. Лецитин в капсулах містить в значно менше фосфоліпідів (до 40%), і фосфатидилхоліну (близько 15%). Рідкий лецитин має ті ж значення.

Лецитин соєвий. Лецитин соняшнику. Яєчний лецитин. Який краще?

Соєвий лецитин не містить ГМО. Проте є думка, що будь-який соєвий лецитин може містити залишкову кількість фітоестрогенів, тому дітям (особливо хлопчикам) і чоловікам варто віддати перевагу лецитину із соняшнику. З огляду на, що соняшниковий лецитин варто, приблизно, як соєвий лецитин, то для членів всієї родини краще взяти його.

Фото товару (посилання) Назва товару
Соєвий лецитин
1 Лецитин в гранулах, Lecithin, Now Foods, без ГМО, 454 г, (NOW-02260) Лецитин в гранулах, Lecithin, Now Foods, без ГМО, 454 г, (NOW-02260)
2 Лецитин в гранулах, Lecithin, Now Foods, без ГМО, 907 г, (NOW-02262) Лецитин в гранулах, Lecithin, Now Foods, без ГМО, 907 г, (NOW-02262)
3 Лецитин, Solgar, Гранулы, 454г (SOL-01561) Лецитин, Solgar, Гранули, 454г (SOL-01561)
4 Лецитин, Lecithin, Now Foods, 1200 мг, 100 капсул, (NOW-02210) Лецитин, Lecithin, Now Foods, 1200 мг, 100 капсул, (NOW-02210)
5 Лецитин, Lecithin, Now Foods, 1200 мг, 400 капсул, (NOW-02214) Лецитин, Lecithin, Now Foods, 1200 мг, 400 капсул, (NOW-02214)
6 Лецитин, Source Naturals, 1200 мг, 200 капсул, (SNS-00617) Лецитин, Source Naturals, 1200 мг, 200 капсул, (SNS-00617)
7 Лецитин, Carlson Labs, 1200 мг, 280 капсул (CAR-86230) Лецитин, Carlson Labs, 1200 мг, 280 капсул (CAR-86230)
8 Лецитин, Natrol, 1200 мг, 120 капсул, (NTL-06737) Лецитин, Natrol, 1200 мг, 120 капсул, (NTL-06737)
9 Лецитин, Solgar, 1360 мг, 250 капсул (SOL-01541) Лецитин, Solgar, 1360 мг, 250 капсул (SOL-01541)
Лецитин соняшниковий (лецитин з соняшнику)
1 Соняшниковий лецитин, Sunflower Lecithin, Now Foods, 454 г, (NOW-02314) Соняшниковий лецитин, Sunflower Lecithin, Now Foods, 454 г, (NOW-02314)
2 Соняшниковий лецитин, Sunflower Lecithin, Now Foods, 1200 мг, 200 капсул, (NOW-02313) Соняшниковий лецитин, Sunflower Lecithin, Now Foods, 1200 мг, 200 капсул, (NOW-02313)
3 Лецитин соняшниковий рідкий, Lecithin, Now Foods, 473 мл, (NOW-02372) Лецитин соняшниковий рідкий, Lecithin, Now Foods, 473 мл, (NOW-02372)
Яєчний лецитин
1 Лецитин, Яєчнтй жевток, Nature's Plus, 600 мг, 90 капсул, (NAP-04173) Лецитин, Яєчнтй жевток, Nature's Plus, 600 мг, 90 капсул, (NAP-04173)

Лецитин користь для печінки (гепатопротектори)

Відомо, що печінка це головний фільтр нашого організму. Крім того, печінка бере участь в процесах травлення, кровотворення, процесах детоксикації. Фосфатидилхолін становить приблизно 60% ліпідного шару мембран печінкових клітин - гепатоцитів. При всіх захворюваннях печінки в першу чергу руйнуються мембрани цих клітин.

Тому добавки, що містять фосфатидилхолін (лецитин), активно застосовуються в мембранної терапії (ліпідозамещающая терапія) для підтримки здоров'я і лікування печінки незалежно від причини захворювання. Такі відновлюють печінку препарати і добавки називаються гепатопротекторами.

Лецитин відноситься до природних гепатопротектора з високою доказовою базою, яка підтверджує його гарне засвоєння, сумісність з іншими препаратами, ефективність і безпеку при прийомі у великих дозах протягом тривалого часу. Лецитин (фосфатидилхолін) захищає мембрани печінки від руйнування, підсилює регенерацію, відновлює вже зруйновані печінкові клітини. Нормалізує в печінці метаболізм жирів, посилює антиоксидантні властивості і підвищує її функції детоксикації.

Поступив в організм лецитин стає джерелом фосфоліпідів, молекули якого вбудовуються в ліпідний шар мембран печінкових клітин, замінюють застарілі й ушкоджені ділянки мембран на нові, тим самим відновлюють структуру і функції печінки.

Крім того, відновлена ​​клітинна оболонка гальмує небажані процеси окислення поліненасичених жирних кислот і знижує утворення вільних радикалів всередині клітини, зайве накопичення яких може бути причиною ураження печінки.

Показання до застосування лецитину для здоров'я печінки:

  • Підтримання здоров'я печінки і профілактика її захворювань.
  • Прийом алкогольних і наркотичних речовин.
  • Доповнення до лікування: токсичного, холестатичного ураження печінки (порушення відтоку жовчі), вірусного та хронічного гепатиту, запальних процесів, жирового переродження (жирова дистрофія) і цирозу печінки.
  • Для зниження згубного впливу на печінку при лікуванні гепатотоксичними препаратами.
  • Прийом деяких БАД в високих дозах: ретинол, корінь валеріани, залізо, тестостерон.

Лецитин користь для судин

Наші кровоносні судини теж складаються з клітин, у яких є мембрани, в складі яких міститься багато фосфоліпідів.

Дослідження показали, що щоденний прийом лецитину в дозі 1200 мг протягом 8 тижнів збільшує витривалість, нормалізує кров'яний тиск і знижує серцево-судинний індекс (дослідження). Зниження серцево-судинного індексу - показник зниження жорсткості і збільшення еластичності стінок артеріальних судин. Після 25 років, кожні 10 років життя значення цього індексу зростає на 28%. У людей у ​​віці швидкість росту серцево-судинного індексу ще вище.

Лецитин користь для крові

Фосфоліпіди, що містяться в мембранах червоних кров'яних тілець, відповідають за деформованість (пластичність) еритроцитів. Це гарне властивість еритроцитів визначає їх тривалість життя і дозволяє вільно пересуватися в системі кровообігу, особливо в тонких судинах - капілярах.

Перебуваючи безпосередньо в сироватці крові фосфоліпіди утримують холестерин в розчиненому стані. Порушення балансу в співвідношенні холестерину до фосфоліпідів є однією з причин відкладення холестерину на стінках судин.

З огляду на ці всі властивості фосфоліпідів, прийом лецитину виправданий в якості профілактики та допоміжного лікування судинних захворювань, таких як атеросклероз. Обмеження кровотоку до мозку або серця (наслідок атеросклерозу) може стати причиною інсульту або інфаркту міокарда.

Лецитин користь для мозку

Біла речовина мозку - це нервові волокна, покриті мієлінової оболонкою. Вміст ліпідів в мембранах мієлінових оболонок доходить до 80%, решта припадає на білок. Такий високий вміст ліпідів відрізняє їх від інших мембран організму. Мієлінова оболонка подібна ізоляційної стрічки, яка ізолює волокно і забезпечує швидкісну передачу нервового імпульсу.

Розсіяний склероз - це наслідок порушення мієлінових оболонок головного і спинного мозку. Вікова деменція, хвороба Альцгеймера, зниження пам'яті часто супроводжуються зниженим вмістом лецитину в організмі людини.

Недостатнє споживання лецитину, особливо в дитячому віці, стає причиною зниження уваги і здатності до навчання. В одному з досліджень, проведеному в США було встановлено, що лецитин протягом 10 днів здатний значно поліпшити короткочасну пам'ять у молодих людей, спочатку мають погану здатність до навчання.

Лецитин для нервової системи

Нервові волокна периферичної нервової системи теж ізольовані мієліном. Дефіцит лецитину в організмі може проявлятися в м'язової слабкості, передчасної стомлюваності, хронічної втоми, дратівливості, депресивних станах, порушеннях сну. При сильних психологічних стресах рівень холіну знижується вдвічі в порівнянні з нормальними умовами.

Є ще одна важлива функція фосфатидилхолина. В результаті його розпаду утворюється речовина холін, яке бере участь в синтезі ряду важливих для організму сполук, в тому числі ацетилхоліну. Ацетилхолін є основним нейромедіатором в передачі нервово-м'язових імпульсів парасимпатичної нервової системи, яка відповідає за частоту серцевих скорочень, рівень артеріального тиску, перистальтику шлунка, роботу кишечника, бронхів, матки, жовчного, сечового міхура, секрецію травних і слізних залоз.

Інформація в блозі не призначена для постановки діагнозу, лікування або медичної консультації. Вона носить виключно інформаційний характер. Обов'язково консультуйтеся з лікарем або іншим медичним працівником з будь-яких медичних питань, методам & nbsp; діагностики & nbsp; і доступним варіантів лікування. Публікації в блозі не повинні розглядатися в якості заміни консультації медичного працівника. Заяви, зроблені щодо конкретних продуктів в цьому блозі, не можуть бути використані для & nbsp; діагностики, лікування і профілактики захворювань.