Повернутись до головного рейтингу
01 Pure Encapsulations, B-Complex Plus, 60 капсул Pure Encapsulations, B-Complex Plus, 60 капсул Купити
02 Pure Encapsulations, B6 Complex, 60 капсул Pure Encapsulations, B6 Complex, 60 капсул Купити
03 Country Life, Комплекс коэнзимов группы B, 60 веганских капсул Country Life, Комплекс коензимів групи B, 60 веганських капсул Купити
04 Country Life, Комплекс коэнзимов группы B, 120 веганских капсул Country Life, Комплекс коензимів групи B, 120 веганських капсул Купити
05 В-комплекс, B-Dyn, Metagenics, 30 таблеток В-комплекс, B-Dyn, Metagenics, 30 таблеток Купити
06 Dr. Mercola, комплекс витаминов группы B с бенфотиамином, 60 капсул Dr. Mercola, комплекс вітамінів групи B з бенфотіаміном, 60 капсул Купити
07 MegaFood, сбалансированный комплекс витаминов группы В, 60 таблеток MegaFood, збалансований комплекс вітамінів групи В, 60 таблеток Купити
08 Garden of Life, Vitamin Code, Raw B-Complex, комплекс витаминов группы В, 60 веганских капсул Garden of Life, Vitamin Code, Raw B-Complex, комплекс вітамінів групи В, 60 веганських капсул Купити
09 New Chapter, Ферментированный B Complex, 30 веганских таблеток New Chapter, Ферментований B Complex, 30 веганських таблеток Купити
10 Solgar, Комплекс витаминов В "50", 100 растительных капсул Solgar, Комплекс вітамінів В "50", 100 рослинних капсул Купити
11 Solgar, комплекс витаминов группы B «100», 100 вегетарианских капсул Solgar, комплекс вітамінів групи B "100", 100 вегетаріанських капсул Купити
12 Bluebonnet Nutrition, B-Complex 100, витамины группы B, 50 вегетарианских капсул Bluebonnet Nutrition, B-Complex 100, вітаміни групи B, 50 вегетаріанських капсул Купити
13 Doctor's Best, комплекс активных витаминов B с Quatrefolic, 30 вегетарианских капсул Doctor's Best, комплекс активних вітамінів B із Quatrefolic, 30 вегетаріанських капсул Купити
14 Now Foods, B-50, 100 таблеток Now Foods, B-50, 100 таблеток Купити
15 Now Foods, B-100, 100 растительных капсул Now Foods, B-100, 100 рослинних капсул Купити

Найкращий B-complex (B комплекс)

Вітаміни групи B (B-complex) - група водорозчинних вітамінів, які грають велику роль у клітинному метаболізмі. Деякі речовини раніше ставилися до вітамінів групи B, але є лише витаминоподобными речовинами чи синтезуються у людини.

Список вітамінів групи B
Літерне позначення Назва Коферментна форма Харчові джерела
B1 Тіамін або бенфотіамін ТДФ

(оксідоредуктаз)

Міститься в оболонках зерен злакових, у чорному та білому хлібі з борошна грубого помелу, у зеленому горошку, у гречаній та вівсяній крупі.
B2 Рибофлавін ФАД, ФМН

(оксідоредуктаз)

Міститься в м'ясних продуктах, курячих яйцях, печінці, нирках, дріжджах, мигдалі, грибах, броколі, білокачанній капусті, гречаній крупі, очищеному рисі, макаронних виробах, білому хлібі.
B3, PP Нікотинова кислота НАД, НАДФ

(оксідоредуктаз)

Міститься в житньому хлібі, ананасі, манго, буряках, гречці, квасолі, м'ясі, грибах, печінці, нирках.
B5 Пантотенова кислота КоА

(оксідоредуктаз)

Міститься в гороху, дріжджах, фундуку, зелених листових овочах, гречаній та вівсяній крупах, цвітній капусті, часнику, нирках, серці, курчатах, яєчних жовтках, молоці, ікрі риб, а також синтезується в організмі кишковою мікрофлорою.
B6 Піридоксин, піридоксаль і піридоксамін Піридоксаль фосфат (трансфераз, ліаз, ізомераз) Утримується в зернових паростках, в волоських горіхах і фундуку, в шпинаті, картоплі, моркві, цвітній і білокачанній капусті, помідорах, полуниці, черешні, апельсинах і лимонах, крупах і бобових, м'ясних і молочних продуктах, рибі, печінці, синтезується в організмі кишковою мікрофлорою.
B7, H Біотин Біотин

(карбоксілаз)

У малих кількостях біотин міститься у всіх продуктах, але найбільше цього вітаміну міститься у печінці, нирках, дріжджах, бобових (соя, арахіс), цвітній капусті, горіхах; меншою мірою він міститься в томатах, шпинаті, яйцях (не сирих), у грибах. Здорова мікрофлора кишечника синтезує біотин у достатній для організму кількості.
B9, Bс, M Фолієва кислота (фолат, метилфолат або 5-mthf) Тетрагідрофолева кислота (трансфераз, ліаз, ізомераз) Міститься в зелених овочах з листям, у деяких цитрусових, у бобових, у хлібі з борошна грубого помелу, дріжджах, печінці, входить до складу меду, а також синтезується в організмі кишковою мікрофлорою.
B12 Ціанокобаламін або метилкобаламін Дезоксіаденозилметил кобаламін (трансфераз, ліаз, ізомераз) Міститься виключно у продуктах тваринного походження, н-р.: печінка, яєчний жовток, кисломолочні продукти.

Не вважаються вітамінами

Список вітаміноподібних речовин групи B

Літерне позначення

Назва  Харчові джерела
B4 Аденін, холін (або карнітин)  
B8 Інозитол Виробляється самим організмом
B10, H1 Параамінобензойна кислота

Навіщо потрібно пити вітаміни групи B?

Вітаміни групи B беруть участь у багатьох біологічних процесах. Вони відповідають за стан нервової, м'язової тканини, вироблення еритроцитів та антитіл, збереження генетичної інформації та здатність до зачаття. Джерелами вітамінів стають продукти харчування, представники флори кишківника.

Як приймати вітамін B комплекс?

Приймати комплекс необхідно курсами від 1 до 2 місяців або за вказівкою лікаря. Капсулу необхідно приймати натще після пробудження, запиваючи склянкою чистої води. У разі розладів з боку шлунково-кишкового тракту порцію необхідно прийм

Як краще приймати B Complex?

Найчастіше вітаміни групи B рекомендують приймати у складі полівітамінних комплексів. Форма випуску – сироп, таблетки, капсули – ніяк не впливає на засвоюваність. Приймають вітаміни зазвичай щодня під час їжі, наприклад за сніданком.

Навіщо призначають вітамін b комплекс?

Вітаміни групи B беруть участь у синтезі енергії, роботі центральної нервової системи та головного мозку, необхідні для функціонування кровоносної та серцево-судинної систем. Крім цього, кожен вітамін має і індивідуальне «робоче міс.

Що входить до Б комплексу?

Вітаміни групи B складаються із наступних вітамінів.

  • Вітамін В1 (тіамін),
  • Вітамін В2 (рибофлавін),
  • Вітамін В3 (ніацин),
  • Вітамін В5 (пантотеновая кислота),
  • Вітамін В6 (піридоксин),
  • Вітамін В9 (фолієва кислота),
  • Вітамін В12 (ціанокобаламін),
  • Біотин (В7),
  • Інозіт (В8),
  • Холін (В4),

Як зрозуміти, що не вистачає вітамінів групи Б?

Дефицит вітамінів групи B виражається у складностях з нервової системою, а й у зовнішньому стані. Так, при нестачі вітамінів групи B відзначається підвищене випадання волосся, ламкість нігтів, істотно погіршується стан шкіри обличчя (з'являється роздратування, вугрі, шкіра починає лущитися)

Коли краще приймати комплекс вітамінів групи В?

Найкращий час для їх вживання - ранок, після пробудження від сну. Припускають, що прийом вітамінів групи В порожній шлунок допомагає їх засвоєнню.

Який найкращий комплекс вітамінів?

Вгорі представлений рейтинг найпопулярніших вітамінів групи B зі США.

Навіщо потрібен вітамін B-50?

Вітаміни B-50 необхідні зміцнення імунної системи та нормалізації функцій печінки. Вони здатні підтримувати нормальний рівень цукру на крові. Перед тим, як замовити вітаміни B-50, варто відвідати лікаря та отримати консультацію.

Яку користь дає вітамін B?

Роль вітамінів групи B. Зміцнення захисних сил та протистояння інфекціям. Активна участь у зростанні м'язів, роботі всіх клітин, одержанні енергії. Нормалізація роботи нервової та серцево-судинної систем. Зниження рівня депресії, покращення настрою.

Як приймати B Complex 100?

Дорослим приймати по одній (1) капсулі на день, бажано під час їжі або за призначенням лікаря. Зберігати продукт у недоступному для дітей місці. Продукт не призначений для людей молодше 18 років, жінок, що годують і вагітних. Порадьтеся з фахівцем перед тим, як розпочати прийом продукту.

Для чого пити B Complex?

Вітаміни групи B сприяють нормальному функціонуванню клітин та виробленню енергії. Вітаміни цієї групи позитивно впливають на мозкову діяльність, роботу нервової системи, здоров'я шкіри на клітинному рівні.

Сколько по времени нужно принимать витамины группы B?

Такої класичної рекомендації для прийому вітамінів групи B - немає. Найчастіше період прийому проходить курсами від 1-2 місяців, але ми рекомендуємо звернутися до лікаря, щоб пити комплекс за його призначенням. Також рекомендуємо час від часу змінювати комплекси. Дуже часто препарати мають різні склади та дозування, тому потрібно завжди консультуватися з лікарем, підійде вам той чи інший препарат.